Menu
Aplikacja

Dodaj tą stronę jako aplikację na ekran swojego smartfona z Androidem!
Aby to zrobić potrzebujesz urządzenie z Androidem, przeglądarkę Google Chrome lub pochodną, następnie tylko na tej podstronie należy kliknąć w 3 kropeczki (menu przeglądarki) i wybrać dodaj do ekranu głównego, następnie możesz zmienić nazwę skrótu i dodać skrót.


Dodaj tą stronę jako aplikację na pulpit swojego komputera!
Aby to zrobić potrzebujesz przeglądarki Google Chrome lub pochodną, następnie tylko na tej podstronie należy kliknąć w 3 kropeczki (menu przeglądarki), więcej narzędzi, utwórz skrót i zaznaczamy otwórz jako okno, następnie możesz zmienić nazwę skrótu i dodać skrót.


Progresive Web App (PWA) jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które mimo iż posiada pewne ograniczenia jest gigantycznym uproszczeniem dla mnie, a dla Was kolejną myślę atrakcyjną opcją. Nie muszę pisać osobno aplikacji dla Windowsa, Android czy iOS przez co wszystko jest mniej czasochłonne (wykonane w nieporównywalnie krótszym czasie) i identyczne na każdej platformie, i zawsze aktualne! Przeglądarki internetowe zarówno te na Windowsie jak i na Android czy iOS umożliwiają dodanie skrótu do tej aplikacji internetowej. Tylko że to nie jest taki zwykły skrót, w ten sposób dodajecie progresywną aplikację internetową (PWA) do swoich pulpitów. Czym się to różni od zwykłego skrótu? Przede wszystkim zachowaniem przeglądarki, której interfejs użytkownika jest prostszy, aplikacja uruchamia się na urządzeniach mobilnych pełnoekranowo (co na niewielkich ekranach jest atutem). Poniżej przedstawiam przykładowy wygląd w różnych wersjach kolorystycznych (style) do wyboru (poprzez menu, preferencje lun ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu). Aplikacja na smartfon z Android:Aplikacja na komputerze z Windows 10:Z kolei na komputerach / laptopach jest to skromniejsze okno przeglądarki, które dzięki RWD możecie dostosować wielkością do swoich potrzeb np. wyświetlić stronę w układzie dla urządzeń mobilnych pozostawiając sobie obszar roboczy na inne aplikacje czy strony. W związku z tym że nie wiem czy chcecie odwoływać się bezpośrednio do konkretnej podstrony czy do menu PWA (pierwsza grafika), uproszczone okno przeglądarki w Windows (druga gafika).Przykładowe użycie okna aplikacji:
W przypadku systemu Windows po dodaniu PWA na pulpit (tu przy jej dodawaniu warto zaznaczyć otwórz w nowym oknie) do dyspozycji oddaję małe menu za którego pomocą szybko przejdziecie do:
• Najciekawsze - newsy polecane przeze mnie,
• Newsy - 3xNAJ NAJnowsze, NAJważniejsze, NAJciekawsze,
• Pogoda w Polsce,
• Pogoda dla miejscowości (geolokalizacja lub wybór z listy).
Dla wygody polecam po uruchomieniu przypiąć do paska zadań, wtedy będzie zawsze pod ręką!

Szukaj
szuka na diver.net.pl lub newsów w sieci

Podziel się!

Statystyki

stat4u