#321EUOfflineDay #OpBlackout #STOPACTA2

21 marca strony internetowe na terenie Europy będą wyłączone lub wyciemnione, aby dać do zrozumienia swoim użytkownikom, jak bardzo niebezpieczne prawo będzie głosowane wkrótce w Parlamencie Europejskim.

Swój udział w akcji potwierdziła również niemiecka edycja Wikipedii. Czekamy na pojawienie się informacji od pozostałych wersji językowych Wiki.

Dołączcie do akcji! Uświadomcie wszystkich. Media tradycyjne za nas tego nie zrobią. Chcą odebrać nam Internet – ostatnie niezależne medium i przejąć nad nim kontrolę. Internet musi obronić się sam.

Informujcie o protestach na terenie Europy, które odbywać się będą w wielu krajach już 23 marca. Link do aktualnej mapy z protestami: bit.do/stopacta2


Menu
Windows - aplikacje

Tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa

Paragon Backup & Recovery™ 16 Free 32-bit / 64-bit - darmowy i skuteczny program do wykonywania kopii danych oraz partycji (uruchamiany spod Windows oraz z pendrive lub CD/DVD.
AOMEI Partition Assistant - służy m.in. do partycjonowania i wyrównywania partycji.
Advanced Tokens Manager  - służy do tworzenia kopii kluczy i aktywacji do późniejszego przywrócenia produktów Microsoft Win 8.1 (tylko aktywacje przez telefon), Win 8/7/Vista; Windows Server 2008/2011/2012 oraz Microsoft Office 2010 - 2013. Po wypakowaniu i wykonaniu kopii w miejscu gdzie znajduje się program stworzony / stworzone zostaną odpowiednie foldery z kopią. Uwaga przy instalacji nie podawać klucza produktu, system musi być tej samej wersji i kompilacji (podobno umożliwia zmianę wersji 32 <-> 64 bit), bez znaczących zmian w sprzęcie.
MozBackup - służy do tworzenia i przywracania kopii Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird.

Usprawnienia i sztuczki

Clover - dodaje funkcje zakładek do eksploratora, działają podobnie jak te w Google Chrome, obsługuje tematy (np. czarny)
Dexpot 1.6.14 b.2439 (Win XP/Vista/7/8/8.1) / Dexpot 1.5.18 b.2098 (Win 95/98/ME/NT4/2000) - program do tworzenia kilku wirtualnych pulpitów (Win 10 jest już wyposażony w podobną funkcjonalność).
ImDisk Virtual Disk - program wraz ze sterownikiem do tworzenia wirtualnego dysku, którego dane mogą być zapisane w pamięci fizycznej (RAM) lub wirtualnej (plik wymiany), polecane szczególnie tym użytkowników których komputery posiadają większą luźną ilość pamięci RAM.
f.lux - aplikacja zmieniająca temperaturę/barwę wyświetlaną na ekranie, przydatne wieczorami ponieważ zmniejsza promieniowanie niebieskiego światła powodujące problemy z zasypianiem.
User List Enabler - zmienia zachowanie w Win 8/8.1 przy używaniu kilku kont na 1 komputerze. Domyślnie system loguje na ostatnie konto (tylko gdy nie ma hasła) lub wyświetla je jako jedyne. Dzięki niemu mamy listę użytkowników od razu.

Modyfikacja wyglądu

Classic Shell - program, który przywraca klasyczny start zamiast kafelków w win 8/8.1 (możliwe jest w nim wyłączenie przezroczystości paska zadań) wszelako konfigurowalny i jeden z najlepszych za darmo.
Winaero Tweaker - program np. do wyłączenia przezroczystości paska zadań w win 8/8.1.
Ribbon Disabler - aplikacja, która zamienia wstążkę w eksploratorze Windows na pasek jak w Win 7 (niektóre motywy wymagają takiej zmiany ze względów estetycznych) Win 8/8.1/10.
Windows 7 Logon Background Changer - podmienia domyślne tło logowanie w Win 7.
Skin Pack [UXStyle i UXThemePatcher] - umożliwia instalowanie motywów niestandardowych (nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne problemy z systemem).

Oczyszczanie systemu

Kaspersky AntiVirus Free - jeden z najlepszych darmowych programów antywirusowych.
Kaspersky Virus Removal Tool - narzędzie, za którego pomocą usuniemy wirusy, nie jest to rezydujący program, a jedynie skaner.
ADW Cleaner - jeden z najskuteczniejszych programów do usuwania złośliwych programów i skryptów.
Spybot Search & Destroy Portable - to kolejna propozycja do skutecznego usuwania złośliwych programów i skryptów.
CCleaner 5.54 - program typu all-in-one do oczyszczania komputera z niepotrzebnych plików. Uwaga to ostatnia nieingerująca w prywatność użytkownika wersja (o prywatność będzie można zadbać jedynie w płatnej wersji, gdzie również będzie możliwość wyłączenia monitora aplikacji), należy pamiętać o wyłączeniu aktualizacji!


Konfiguracja systemu pod dysk SSD

SSD Fresh - konfiguruje system pod dysk SSD przy jednym kliknięciu (nie trzeba szukać po ustawieniach) (Win Vista SP2 / 7 SP1 / 8 / 8.1 / 10 wersje 32 i 64 bitowe)
>> Jak przyspieszyć PC? SSD! - obszerny opis konfiguracji systemu pod dysk SSD.

Sieć lokalna, Internet

inSSIDer - pozycja obowiązkowa dla posiadaczy laptopów i sieci Wi-Fi (ostatnia pełna darmowa wersja).
WiFi Analyzer (Android) - okazuje rozkład sieci Wi-Fi na paśmie.
DNS Benchmark - dzięki niemu dobierzesz optymalny serwer rozwiązywania nazw (DNS).
WakeMeOnLan - programik służy do uruchamiania / wybudzania komputerów będących w sieci LAN poprzez wysłanie odpowiedniej komendy.
Win-MTR - programik służy do sprawdzenia wieloprzebiegowego trasy do podanego hosta, podstawowe narzędzie do szukania miejsc gdzie gubią się pakiety.
>> Jak przyspieszyć WiFi? - obszerny opis optymalizacji sieci Wi-Fi.

Narzędzia

O&O ShutUp10 - bardzo przydatny do ustawiania uprawnień i kontroli na danymi przesyłanych do Microsoftu.
Tree Size Free - w prosty sposób pokazuje wykorzystanie przestrzeni dyskowej oraz rozmiar plików.
Renamer - program do zmieniania hurtem nazw plików na wszelakie możliwości (również w wersji portable).
Mp3tag - program do tworzenia tagów na podstawie nazw plików i odwrotnie.
Windows ISO Downloader - program do pobierania obrazów ISO/instalatorów produktów firmy Microsoft.
ProduKey - służy do sczytania klucza systemów operacyjnych oraz innych aplikacji Microsoft.
WinProductKey - służy do sczytania klucza systemów operacyjnych Microsoft Windows.
Microsoft PID Checker - sprawdza rodzaj licencji oraz typ produktów z rodziny Microsoft.
PureText 32-bit / 64-bit - mały programik za którego pomocą wklejany tekst zostanie pozbawiony wszelkich styli (możliwość skonfigurowania skrótu klawiaturowego).
Crystal Disk Info / portable - służy do sprawdzenia kondycji dysków, regularna kontrola może uchronić nas przed utratą danych.
PerfectDisk Free Defrag - nieco uboższa wersja PerfectDisk umożliwia optymalizację oraz defragmentację dysków ręczną bądź wg. stworzonego harmonogramu Win 7 i starsze.
Turn Off LCD - służy do wyłączania ekranu, nie każdy laptop posiada taką możliwość by wyłączyć ekran z klawiatury, uwaga na czułych touchpadach / myszkach zalecam zaznaczyć i nacisnąć ENTER.
Ultimate Windows Tweaker 4 - służy do łatwej konfiguracji często ukrytych w rejestrze ustawień Win 10.
Ultimate Windows Tweaker 3 - służy do łatwej konfiguracji często ukrytych w rejestrze ustawień Win 8/8.1.
Ultimate Windows Tweaker 2 - służy do łatwej konfiguracji często ukrytych w rejestrze ustawień Win 7/Vista.
Sunrise Seven - służy do łatwej konfiguracji często ukrytych w rejestrze ustawień Win 7.
TrueCrypt 7.1a - służy do szyfrowania danych -całe nośniki lub kontenery, to ostatnia godna zaufana wersja!
PortableProgram - program do zarządzania aplikacjami przenośnymi, idealne do pendrive oraz gdy chcemy używać kilku programów bez instalacji i konfiguracji na każdym komputerze.
NOX App Player - emulator Androida dla Windows, uruchamiaj programy i gry dostępne tylko na Androida.
Szukaj
szuka na diver.net.pl lub newsów w sieci

Najczęściej szukane:
zanieczyszczenie powietrza
powietrze
smog


Pogoda dla 381 miejscowości


Twoje urządzenie
IP: 54.243.17.113
Ekran: x
ViewPort: Requires JavaScript x Requires JavaScript
@@:@@:@@

Zegar atomowy ©

Statystyki

stat4u