Ostrzeżenie pogodowe - zobacz szczegóły

Wtorek 20 VIII

Województwa Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie, Opolskie, Łódzkie prognozowane są burze w czasie których porywy będą dochodzić do 60-80 km/h, opady do 20-40 mm/m² (za wyjątkiem Zachodniopomorskiego, Pomorskiego i Lubelskiego), grad o średnicy do 1,5 cm, niewykluczone nieduże trąby powietrzne w Podkarpackiem, Małopolskiem, Śląskiem.

Województwa Świętokrzyskie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Lubuskie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie Prognozowane opady będą się przemieszczać w kierunku północno-wschodnim we wtorek i w nocy z wtorku na środę może spaść do 50 mm/m².
Należy również pamiętać że wyładowania atmosferyczne to często bardzo dynamiczne zjawiska, które trudno do końca przewidzieć. Dlatego zachęcam do analizy przemieszczania się komórek burzowych i towarzyszącym im opadom na radarach. Dostęp do aktualnych danych radarowych (po wybraniu miejscowości). Warto sprawdzać nowe obliczenia modeli numerycznych ENWO 1. doba, ENWO 2. doba, Ventusky, Windyty, Energia Potencjalna Dostępna Konwekcyjnie (CAPE).

aktualizacja: 20.08.2019, 7:34:50


Menu
Android bez reklam

Adblock /  uBlock / uBlock Origin są dostępne dla przeglądarek androidowych Mozilla Firefox oraz Kiwi Browser opartej na Chromium (tak jak Google Chrome) ale z tą różnicą że obsługuje rozszerzenia! uBlock Origin to jedyny dodatek, który oferuje wykorzystanie kilku filtrów naraz!


Urządzenie zROOTowane
Pamiętaj, że Ty i tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia

AdAway - automatyczne aktualizacje serwerów reklamowych z kilku źródeł, niedziała w tle, działa na połączeniu Wi-Fi i sieciach komórkowych

Wejdź na stronę f-droid.org. Następnie przechodzisz do Packages > download apk ... GPG Signature i pobierasz na dysk komputera (później poprzez Bluetooth, Wi-Fi lub USB) kopiujesz na telefon lub od razu zapisujesz na smartphone. Wyłącz zbędne aplikacje!

Ponieważ jest to aplikacja spoza Google Play musisz zmienić ustawienia bezpieczeństwa na czas instalacji aplikacji
Ustawienia > Aplikacje (lub Bezpieczeństwo Android 4.0 i wyższy) > zaznacz Nieznane źródła

Przechodzisz do miejsca gdzie znajduje się pobrana aplikacja  następnie instalujesz, uruchamiasz nadając uprawnienia SuperUsera i klikasz Pobierz pliki i zastosuj do blokowania reklam, po chwili zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie telefonu. Warto po tym wyczyścić cache aplikacji przy użyciu np CCleaner.

 

Podmiana pliku hosts - ręczne aktualizacje serwerów reklamowych

Wchodzisz na mvps.org lub pgl.yoyo.org lub mine.nu. Zapisujesz plik hosts.txt na dysku komputera (później poprzez Bluetooth, Wi-Fi lub USB) kopiujesz na telefon lub od razu zapisujesz na smartphone.

Za pomocą menadżera plików np Astro File Manager lub Total Commander wchodzisz do /etc lub /system/etc odnajdujesz plik hosts i zmieniasz nazwę na np hosts.kopia następnie wcześniej przesłany / pobrany plik hosts.txt kopiujesz do /etc lub /system/etc zmieniając nazwę na hosts, po czym uruchamiasz ponownie urządzenie. Warto po tym wyczyścić cache aplikacji przy użyciu np CCleaner


Urządzenie niezROOTowane
AdBlock for Android - średnio spełnia swoje zadanie (brak polskich filtrów, działa tylko przez Wi-Fi)

Pobierz Adblock Plus for Android, który wykorzystuje "serwer proxy" do ominięcia reklam

Ponieważ jest to aplikacja spoza Google Play musisz zmienić ustawienia bezpieczeństwa na czas instalacji aplikacji
Ustawienia > Aplikacje (lub Bezpieczeństwo Android 4.0 i wyższy) > zaznacz Nieznane źródła

Przechodzisz do miejsca gdzie znajduje się pobrana aplikacja, instalujesz i uruchamiasz ją. W konfiguracji niestety po chwili zauważymy, że brakuje polskiej listy filtrów, możemy ewentualnie wyłączyć nienatrętne reklamy czy ikonę powiadomienia aplikacji oraz włączyć aplikację przy uruchomieniu systemu.

W przypadku zROOTowanego systemu Android wystarczy jedynie po uruchomieniu nadać uprawnienia SuperUsera aplikacji.

W przypadku niezROOTowanego smartphone kieruj się tą instrukcją ustawienia serwera proxy trzeba to zrobić samemu ze względów bezpieczeństwa ustawienia sieci Wi-Fi > wybierz swoją sieć > Modyfikuj sieć > Opcje zaawansowane > ustawienia proxy:
Nazwa hosta serwera proxy: localhost
Numer portu serwera proxy: na numer podany w pasku powiadomień od AdBlocka najczęściej jest to 2020.

Jeśli korzystasz z wielu sieci Wi-Fi musisz w każdej z nich dokonać zmian serwera proxy.


Na urządzeniach z Androidem zalecam używanie przeglądarki np Firefox dla Android z dodatkami uBlock Orign (skuteczne blokowanie reklam) oraz ghostery (ochrona prywatności).
Dlaczego właśnie te?
AdAway jest za skuteczny (problem z działaniem niektórych stron - zbyt restrykcyjne reguly, konieczność posiadania zROOTowanego urządzenia, na plus nie działa w tle, nie obciąża i działa ze wszystkimi przeglądarkami i aplikacjami na urządzeniu),
Adblock for Android jest za słaby (rozwiązanie nieskuteczne w wielu przypadkach (brak polskiego filtra) niezROOTowane urządzenie to konieczność konfiguracji każdego połączenia Wi-Fi, nie działa na połączeniach GSM)
Adblock jako dodatek do przeglądarki skuteczny i ciężki (plotki głoszą że zaczyna dogadywać się z reklamodawcami)
uBlock (nie do końca podoba mi się cel działania twórców, po za tym jest ok)

Szukaj
szuka na diver.net.pl lub newsów w sieci

Najczęściej szukane:
powietrze
zanieczyszczenie powietrza
smog 2018


Pogoda dla 386 miejscowości


Ostrzeżenia

IMGW-PIB: ostrzeżenia meteo:

prognoza zagrożeń | 24 | 48 | 72h
ostrzeżenia hydrologiczne

prognoza konwekcyjna:

ostrzeżenia meteorologiczne:

EU dziś | EU jutro | PL dziś | PL jutro

ostrzeżenia burzowe ESTOFEX 24h:


Twoje urządzenie
IP: 34.238.194.166
Ekran: x
ViewPort: Requires JavaScript x Requires JavaScript
@@:@@:@@

Zegar atomowy ©

Podziel się!


adandroid
Udostępnij na: | | |


Statystyki

stat4u