Możliwe problemy z dostępem do strony

Firma zajmująca się hostowaniem diver.net.pl nie ogarnia certyfikatów SSL, w związku z tym możliwe że od 21 VII br. pojawią się problemy z dostępem przez https://diver.net.pl jakby tak było wystarczy wejść przez http://diver.net.pl najlepiej jakbyście w zakładkach mieli zapisane bez https:// i http:// to już ja Was odpowiednio przekieruję.

Przepraszam za utrudnienia, już ja się za nich wezmę


Ostrzeżenie pogodowe - zobacz szczegóły

Niebezpieczna pogoda: burze, opady deszczu, opady gradu, silne porywy wiatru, trąby powietrzne.

20-22 VII sobota - poniedziałek

W najbliższych dniach wraz ze wzrostem temperatury powietrza pogoda stanie się niebezpieczna. Mogą nam towarzyszyć burze w czasie, których może wiać porywisty wiatr, miejscami możliwe obfite opady deszczu, nie wyklucza się opadu gradu a nawet małych trąb powietrznych.

Gdzie szczegóły?

Chciałem bardziej opisać gdzie, wrzucić jakieś dane, ale te prognozy, a właściwie ich szczegóły na dalej niż dobę zmieniają się co kolejne przeliczenia modeli numerycznych, więc lepiej od razu Was do nich skierować.

Prognozy

Warto co 6-12 godzin sprawdzać nowe obliczenia modeli numerycznych! European Numerical Weather Outlooks: 1. doba, 2. doba, 3. doba, te i kolejne dwie doby także na specjalnie przygotowanej podstronie w prognozach CAPE w 3-godzinnym interwale czasowym!
Kolejne doby można przeglądać np. Ventusky tu można wyszukać swoją miejscowość (czasami trzeba zrobić to 2 razy) wybrać np. burze lub opady i obserwować animację.
Bardziej obeznani mogą analizować prognozy dla większych obszarów np. prognozy zamieszczone w pogodzie dla Europy.

Prognozy dla 386 miejscowości z danymi radarowymi

Prognozy szczegółowe po wybraniu miejscowości.

Gdzie pada? Gdzie jest burza?

Należy również pamiętać że wyładowania atmosferyczne to często bardzo dynamiczne zjawiska, które trudno do końca przewidzieć. Dlatego zachęcam do analizy przemieszczania się komórek burzowych: Chełmno, Polska, Polska HD, Burzowo i towarzyszącym im opadom na radarach: opadów, RainViewer.

Tutaj w razie konieczności będą pojawiać się kolejne aktualizacje.

aktualizacja: 20.07.2019, 22:38:39


Menu
Aktualne parametry

20.26°C | 1017 hPa | 88 % w.w. | 0.5 m/s = 1.8 km/h  | zachm. 40 % | wid. 10000 m


Zakopane  10 min

Miejscowości

Polska

Europa

Słońce

10 Najnowszych wpisów
Petycja, aby Redmi K20 był tańszy – czy to nie przesada?
android.com.pl: Smartfony robią się coraz droższe — te z najwyższej półki w najlepszej wersji wyceniane są na przynajmniej 6000 złotych, a nie mówię jeszcze o składanych modelach. Dla nich granica 10000 złotych to norma. Jednak znamy też...

Google bezprawnie śledził dzieci na YouTubie
pcformat.pl: Google zapłaci wysoką grzywnę za naruszenie prywatności dzieci na platformie YouTube. Amerykańska Federalna Komisja Handlu zakończyła dochodzenie w tej sprawie.

Motorola One Action - przeciek ujawnia wszystkie szczegóły
pcworld.pl: Motorola One Action wyciekła do sieci. Nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje na jej temat, jednak wyglądają na dość prawdopodobne.

Xiaomi T-Series CIGA Design, czyli mechaniczny zegarek z odkrytym wnętrzem
android.com.pl: Niedawno przedstawiłem Wam recenzję Xiaomi Amazfit Stratos, czyli jednego z najciekawszych smartwatchy od Chińczyków. Oczywiście nie jest on idealny, ale taki nie mógłby powstać. Mimo wszystko inteligentne zegarki nie cieszą się...

Niebezpieczeństwo w Boeingach. Smartfony pasażerów mogą zakłócać systemy pokładowe
innpoland.pl: Kilkaset samolotów Boeinga typu B737 i B777 ma wadę, przez którą telefony pasażerów mogą zakłocać działanie systemów pokładowych. Mimo tego maszyny wciąż kursują, a linie lotnicze zwlekają z usunięciem...

"Wszyscy wiemy, że Kubrick to sfilmował". Ekspert o spiskowych teoriach wokół Apollo 11
konkret24.tvn24.pl: Minęło już pół wieku od momentu lądowania Apollo 11 na Księżycu, ale wielu ludzi nadal nie wierzy, że to się naprawdę wydarzyło,

W rosyjskich podziemiach może znajdować się najstarszy kościół na świecie
whatnext.pl: Wykorzystując zjawisko astronomiczne, archeolodzy badają tajemniczą strukturę zakopaną głęboko pod ziemią na terenie Rosji. Struktura ta może być jednym z najstarszych kościołów chrześcijańskich na świecie. ...

Chińska stacja kosmiczna Tiangong-2 w końcu spadła na Ziemię w rejonie Pacyfiku
geekweek.pl: W czerwcu ubiegłego roku Pentagon poinformował, że kolejna chińska stacja kosmiczna może niebawem spaść na Ziemię. Chodzi tutaj o Tiangong-2, na której pokładzie jeszcze niedawno przebywali chińscy astronauci.

Wymiana prawa jazdy z powodu upłynięcia terminu ważności. Od razu przyszykuj ponad 300 zł
moto.pl: Wymiana prawa jazdy z powodu upłynięcia terminu ważności dotyczy praktycznie wszystkich kierowców. Urzędy nie wydają już bezterminowych uprawnień. Co trzeba zrobić, kiedy prawo jazdy straci ważność?

Dbasz o prywatność? Rozważ wyłączenie WebRTC w przeglądarce
sekurak.pl: WebRTC w kontekście prywatności opisany został w tym artykule, a skutki jego stosowania w przeglądarkach tutaj. W skrócie: ta technologia pozwala na bezpośrednią komunikację pomiędzy przeglądarkami, a przy okazji może ujawnić nasz...

zobacz więcej wpisów | z zajawkami

Szukaj
szuka na diver.net.pl lub newsów w sieci

Najczęściej szukane:
powietrze
zanieczyszczenie powietrza
smog 2018


Pogoda dla 386 miejscowości


Ostrzeżenia

IMGW-PIB: ostrzeżenia meteo:

prognoza zagrożeń | 24 | 48 | 72h
ostrzeżenia hydrologiczne

prognoza konwekcyjna:

ostrzeżenia meteorologiczne:

EU dziś | EU jutro | PL dziś | PL jutro

ostrzeżenia burzowe ESTOFEX 24h:


Twoje urządzenie
IP: 54.81.220.239
Ekran: x
ViewPort: Requires JavaScript x Requires JavaScript
@@:@@:@@

Zegar atomowy ©

Podziel się!


pogoda-zakopane
Udostępnij na: | | |


Statystyki

stat4u