O diver.net.pl

Niniejszy agregator stanowi zestaw odnośników do wpisów zamieszonych w różnych serwisach. Większość z nich poświęcona jest szeroko rozumianej nauce, technologii nie tylko związanych z IT. Dziennie internauci za pomocą tego agregatora mogą zapoznać się z blisko 1000 różnymi wpisami / artykułami. Wszystkie odnośniki pozyskiwane są poprzez 80 kanałów RSS co przyczyniło się do tego, że wszystkie działy są zawsze aktualne! Agregator jest praktycznie automatyczny, a aktualizacje w czytnikach następują samoczynnie (co czasami potrzebuje chwili czasu "na przemielenie się").

Nie ukrywam, że jestem dumny ze strony, która "prowadzi się sama", a ja jestem jej wielokrotnie częstszym gościem niż webmasterem.

Od pewnego czasu większość prac została skierowana na rozbudowę działu pogoda. Co według statystyk odwiedzin było strzałem w dziesiątkę - dziesięciokrotnie zwiększyła się ilość odsłon. W tej części agregatora internauci (szczególnie zainteresowani meteorologią i zjawiskami atmosferycznymi) mają do dyspozycji dość pokaźny zbiór danych bieżących jak i tych prognozowanych (to tylko ułamek, wybrane zostały najistotniejsze).

Nie należy używać prezentowanych prognoz do żadnych zastosowań komercyjnych lub planowania dowolnej działalności. Nie gwarantuje się jakości prognoz, niezawodności, terminowości lub zgodności z harmonogramem. Całość ryzyka związanego z uszkodzeniami lub stratami powstałymi na skutek wykorzystania prognoz pogody dostępnych na tej stronie ponosi użytkownik.

Agregator pozwala na przeglądanie i analizowanie zachodzących zjawisk w atmosferze zarówno dla Polski jak i całej Europy. Szczególny nacisk został położony na informacje o gwałtownych zjawiskach oraz ostrzeżeniach przed nimi.

Wyznając zasadę, że nie ma ludzi nieomylnych niektóre z prognoz i ostrzeżeń pochodzą z kilku źródeł. Na przykład ostrzeżenia przed burzami zasilane są z następujących źródeł: MeteoAlarm, IMiGW, SkyPredict, Estofex, PŁB, a dostępne prognozy CAPE dla Polski z serwisu MeteoModel oraz Europy z NOAA i WetterZentrale zamykają listę 8 źródeł. Agregator umożliwia także śledzenie rozwoju i kierunku przemieszczania się burz. Dlaczego aż tyle tego? Już nie raz spotkałem się z tym, że niektóre z prognoz czy ostrzeżeń wręcz się wykluczały. Zobacz moje żale do IMiGW by zrozumieć powstanie działu pogoda!

Dla wszystkich miejscowości (wszystkie miasta województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ponad stutysięczne z całej Polski) prezentowane są 4 prognozy, dopełniane przez kolejne zdjęcia satelitarne, zdjęcia satelitarne z różnymi wizualizacjami oraz prognozy, ostrzeżenia więc raczej nie powinniśmy być zaskoczeni pogodą. Większość prognoz dla miejscowości opartych jest na meteogramach, które mimo pozornej mniejszej czytelności oferują bardzo dokładną prognozę opisaną na osi czasu. Porównywanie prognoz z późniejszymi obserwacjami pogody pozwala na dobór najlepszych dostępnych prognoz i umieszczeniu ich w jednym miejscu.

W terenie pomocna okazać się może mobilna wersja agregatora (bardzo minimalistyczna), którą można uruchomić ręcznie bądź automatycznie.

W ostatnich dwóch latach powstały 3 nowe działy "AdBlock / uBlock...", "Ghostery..." oraz "Jak przyspieszyć sieć Wi-Fi?", a ostatnio "Jak przyspieszyć PC? SSD!".  Te działy są dość bogate w treść chodź w przypadku SSD to już chyba przeszedłem samego siebie blisko 30.000 znaków! Dział poświęcony blokowaniu reklam jest wręcz rozchwytywany i coraz częściej cytowany na branżowych portalach. Czas pokaże czy kolejne twory również okażą się "takim sukcesem".

Agregator "prowadzony" jest od 20 listopada 2010r. Uwagi i sugestie kierujcie na facebook.

 
Menu

Najciekawsze | Subskrybuj
Android
Mobile
PC Software, Hardware
Bezpieczeństwo
Ciekawostki
Energetyka | Wyłączenia
Nauka
Media / TV / Filmy / Seriale
Informacje
Informacje Regionalne
Pogoda | Miasta
IMiGW = żenada
AdBlock Plus / uBlock - filtry
Android bez reklam
Ghostery - zadbaj o prywatność
Jak przyspieszyć sieć Wi-Fi?
Jak przyspieszyć PC? SSD!
TV, Hz, Indeks Płynności
O diver.net.pl
Facebook
Polityka cookies
Wersja mobilna

Styl: ciemny / jasny / prosty (IE)

Polecamy

ISI chelmno.com.pl
foto.chelmno.com.pl
forum.chelmno.com.pl
nostalgia.chelmno.com.pl
foto.diver.net.pl

990px.pl
The Big Picture

Statystyki

stat4u